SPORTSKO DRUŽENJE SUGRAĐANKAMA ZA PRAZNIK

Last Updated: 07/03/2018Autor

DOGAĐAJI

Postaje već lepa tradicija da svake godine Međunarodni praznik posvećen pripadnicama nežnijeg pola naš Grad obeležava sportskim druženjem kojim sugrađani sa invaliditetom kroz radost i lepot igre upućuju poruku pažnje, solidarnosti i ljubavi.

Tako ćemo i sutra, u četvrtak, 08.marta, biti u prilici da u prostorima SC „Olimp Zvezdara“ uživati u priredbi koja počinje u 10,00 sati a okupiće oko 120 učesnika, oba pola i svih uzrasta, dece i mladih pre svega, i svih vidova invaliditeta sa prostora celog Grada. Članovi brojnih sportskih udruženja i klubova, učenici i studenti, korisnici usluga u ustanovama dečje, socijalne i zdravstvene zaštite kao i organizacija koje okupljaju pripadnike ove populacije moći će da se upoznaju, ali i oprobaju u nizu sportskih sadržaja i disciplina koji se nude i na raspolaganju su tokom godine – poligon, stoni tenis, boćanje, pikado, pločice, tekvondo,karate, i još što šta a po prvi put susrešće se i sa kod nas još uvek nedovoljno razvijenom ali sve popularnijom disciplinom karlinga.

Organizatori ove manifestacije koja s pravom stiče sve veći ugled, a koji su za sve pripadnice nežnijeg pola obezbedile prigodne poklone, su Sportski savez osoba sa invaliditetom Beograda i Društvo za sport i rekreaciju invalida opštine Zvezdara a njeno održavanje podržao je i omogućio Grad Beograd preko Sekretarijata za sport i omladinu i Sekretarijata za socijalnu zaštitu.