Španski mediji svrstali Aleksandra Šapića među šest najboljih vaterpolo igrača svih vremena!

Last Updated: 01/10/2021AutorTags: ,

Ugledni španski vaterpolo portal Waterpolista.com, uvrstio je našeg nekadašnjeg vaterpolistu i najboljeg igrača svih vremena Aleksandra Šapića u “Šest vaterpolo zvezda“ koje su obeležile epohu u ovom sportu, te se tako Šapić našao na ovoj listi kao jedini Srbin.

Jedan je od najtrofejnijih i najuspešnijih sportista u istoriji srpskog sporta, koji je u celokupnoj igračkoj karijeri postigao, za sada nedostižnih, 2.675 golova. Najbolji je strelac svih vremena na prostorima bivše Jugoslavije.

Svetska federacija sporta i kulture sa sedištem u Mineapolisu (Minesota) jula 2017. godine proglasila ga je za najboljeg vaterpolistu „napadača” svih vremena. U tom izboru je osvojio 4.045 glasova što je još jedna potvrda njegove uspešne golgeterske karijere.

Pored Aleksandra Šapića na listi šestorice najboljih ikada u vaterpolo sportu, koju su objavili španski mediji, našli su se i Rus Evgueni Sharonov, Mađar Dezso Giarmati, Hrvat Milivoj Bebić, Italijan Gianni de Magistris i Španac Manel Estiarte.