ŠKOLSKO PRVENSTVO BEOGRADA OKUPILO HILJADU OSNOVACA I SREDNJOŠKOLACA

Last Updated: 16/11/2017Autor

ŠKOLSKI SPORT

Hala sportova “Ranko Žeravica” od 4. oktobra do 1. novembra 2017. bila je poprište Prvenstva Beograda u rukometu za učenike osnovnih i srednjih škola koje je organizovao Sportski savez Beograda uz pokroviteljstvo Sekretarijata za sport i omladinu i uz tehničku pomoć Rukometnog saveza Beograda. Ovogodišnje školsko prvenstvo našeg glavnog grada u rukometu okupilo je gotovo 1.000 školaraca, iz 31 osnovne i 14 srednjih škola, koji su još jednom na delu pokazali raskošan talenat u ovom kolektivnom i olimpijskom sportu. Kada je podučena crta onim najboljim od najboljih su pripale šampionske titule. U konkurenciji srednjoškolaca bez premca je bila Tehnička škola iz Lazarevca, dok su najviše počasti kod srednjoškolki pripale devojčicama iz Ekonomsko škole “Nada Dimić” iz Zemuna.

U konkurenciji dečaka VII i VIII razreda najbolja je bila Osnovna škola “Jefimija” iz Obrenovca, dok je u istom uzrastu, samo u konkurenciji devojčica, najsjajnije odličje pripalo Osnovnoj školi „Cana Marjanović“ iz Sopota. Ujedno ove četiri škole predstavljaće Beograd na Republičkom školskom takmičenju. U najmlađoj uzrasnoj kategoriji, učenika i učenica V i VI razreda, trijumfovali su Osnovna škola „Ivo Andrić“ iz Rakovice, odnosno Osnovna škola „Cana Marjanović“ iz Sopota.

Osvajači medalja

Dečaci (srednje škole)

1. Tehnička škola „Kolubara“ – Lazarevac
  2. Tehnička škola „GSP“ – Vračar