29 March, 2024
PočetnaOdbojkaSJAJNA IGRA SRBIJE I DRUGA POBEDA, OPET POSLE PET SETOVA

SJAJNA IGRA SRBIJE I DRUGA POBEDA, OPET POSLE PET SETOVA

Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je drugu uzastopnu pobedu na turniru 8. grupe II vikenda II Lige nacija 2019. u Otavi. Srbija je u poslednjem, 3. kolu savladala Kanadu sa 3:2, po setovima 25:17, 24:26, 25:21, 26:28 i 15:12, posle 140 minuta igre.

Treći put je Srbija u Otavi odigrala maksimlanih pet setova. Odličan meč su odigrali izabranici Nikole Grbića nošeni fantastičnom podrškom sa tribina. Dominirala je Srbija u prvom setu, a zatim propustila šansu da povede sa 2:0, već je dozvoloila Kanađanima da izjednače na 1:1. Ono što su propustili u dr, ugom, srpski odbojkaši su nadoknadili u trećem setu i posle bolje igre poveli sa 2:1. Imala je Srbija u četvrtom setu tri meč lopte, ali je na kraju Kanada iskoristila svoju prvu set loptu za 2:2. U petom setu, Srbija je povela sa 4:1, pa 8:4, a Kanađani su smanjili na 9:7. Smanjila je Kanada u finišu na 12:11, Srbija povela sa 14:11, a zatim iskoristila drugu set loptu u petom setu, petu ukupno za konačnih 15:12 i trijumf od 3:2.

III vikend će se odigrati 14 – 16. juna, a Srbija će igrati u 9. grupi, u Gondomaru u Portugaliji, sa domaćinom, Brazilom i Kinom. Srbija će u utorak rano ujutro po našem vremenu iz Otave krenuti za Porto.