SJAJAN START ODBOJKAŠA NA EP U BELGIJI

Last Updated: 15/09/2019Autor

Muška seniorska reprezentacija Srbije sjajno je startovala na XXXI EP 2019. u Briselu. Srbija je danas, u prvom meču u B grupi, savladala Nemačku sa 3:0, po setovima 25:21, 25:17 i 25:15, posle 74 minuta igre. Reprezentativci Srbije su u „dvorani 12“ na najlepši način Slobodanu Kovaču čestitali 52. rođendan. Od prvo do poslednjeg poena Srbija je znala šta hoće i to je demonstrirala na najbolji mogući način. Prijem, odbrana, servis i blok uz poslovično kvalitetan napad bili su nerešiva engima za izabranike Andree Đanija. Odličan meč na startu sigurno ohrabruje pred mečeve koji Srbiju očekuju u Antverpenu.

Srbija je imala dva poena prednosti od početka meča, a zatim je povećala prednost na 11:7. Posle vođstva Srbije od 12:8, Nemačka je serijom 3:0 smanjila na 12:11. U finišu Srbija je povela sa 18:15, pa 20:16, kada je Đani zatražio drugi tajm – aut u prvom setu. Posle 21:17, Nemci su smanjili na 21:19, a Srbija odmah povećala na 23:19, posle asa Kovačevića. Na kraju je bilo 25:21 za vođstvo Srbije od 1:0.

Na početku drugog seta Srbija je povela sa 3:1, pa 5:2 i 7:3. Nemačka je, nakon vođstva Srbije od 8:4, smanjila na 8:7, da bi potom Srbija povela sa 14:10 sredinom seta. Sjajnom igrom Srbija stiže do 20:13, pa 21:13 posle drugog tajm – auta Đanija, posle ukupne serije 5:0. Srbija je drugi set dobila sa 25:17 i povela sa 2:0 u setovima.

Srbija je u trećem setu povela sa 4:1, pa 7:3, a zatim uspešno održavala razliku do sredine seta, kada je povela sa 12:7, pa su Nemci zatražili tajm – aut. Smanjila je Nemačka odmah na 12:9, a potom i na 16:14. Srbija je u završnici povela sa 23:14 posle sjajne serije od 7:0. Na kraju je bilo 25:15 za maksimalan trijumf na startu EP.

Seniori Srbije će drugi meč u B grupi odigrati u Antverpenu u nedelju, 15. septembra protiv Slovačke od 18.30 časova, uz direktne prenose na RTS 1 i TV Arena Sport 1. Sve utakmice Srbije sa EP 2019. direktno prenose na RTS i TV Arena Sport, a TV Arena Sport prenosi i ostale mečeve sa prvenstva Evrope.