19 March, 2024
PočetnaVaterpoloŠABAC PRVAK DRŽAVE!

ŠABAC PRVAK DRŽAVE!

Šabac je u majstorici pobedio Crvenu zvezdu 10:9 i tako prvi put postao prvak države. Pred prepunim tribinama vidjena je odlična, borbena, neizvesna utakmica koju su krajem druge četvrtine pokvarili navijači pa je prekid utakmice trajao desetak minuta. Zvezda je bila bolja u prvoj četvrtiini, imala početkom druge zahvaljujući Šulcu prednost 3:1. Za nepuna dva minuta odlični Vučinić je anulirao vodjstvo Beogradjana. Kod rezultata 4:4 usledio je prekid posle kojeg je Pedtrovski prvi put doneo prednost domaćinu.

Šabac je dominirao posle velikog odmora.Za dva minuta postigli su tri gola, dva su delo Erakovića i jedan Petrovskog poveli prvo 8:4 pa 9:5. Kao da su počeli da slave a Zvezda je zaigrala na sve ili ništa. Sa Todorovskim na golu Beogradjani su postigli četiri gola za redom, blistao je Šulc, Todorovski pohvatao sve i 55 sekundi pre kraja Vasić je izjednačio na 9:9. Dobili su zatim Šapčani igrača više i Rogač je desetak sekundi pre kraja pogodio mrežu za titulu.

Sportski pozdrav igrača oba tima, veliko slavlje Šapčana igrača, trenera i navijača. Medalje je igračima oba tima predao Saša Vlaisavljević predsednik Skupštine VSS a pehar je Gojku Pijetloviću uručio Viktor Jelenić prvi čovek vaterpolo organizacije.

ŠABAC: Pijetlović, Eraković 2, Marković, Repanović, Toholj 2, Velkić, Rogač 1, Lukić, Janković 1, Vučinić 3, Ilić, Vasović, Vukadinović, Petrovski 1. Trener: Mirović.

CRVENA ZVEZDA: Kralj, Tankosić 3, Maksimović, Bursać, Perković, Vasić 2, Bitadze, Žeželj, Ilić, Popović, Šulc 4, Radović, Todorovski, Ljubenović. Trener: Filipović.