POZNATI SASTAVI SRBIJE ZA EVROPSKA VATERPOLO PRVENSTVA

Last Updated: 09/01/2020AutorTags:

Savezni selektor Dejan Savić obelodanio je sastav srpske reprezentacije koja će igrati na Evropskom prvenstvu u Budimpešti (12 – 26.januar). U odnosu na sastav koji je osvojio prošli šampionat u Barseloni samo jedna izmena. Umesto Viktora Rašovića u ekipi će biti Nikola Dedović. Sastav: Gojko Pijetlović (Oradea), Dušan Mandić (Pro Reko), Nikola Dedović (Špandau 04), Sava Ranđelović (OSC), Miloš Ćuk (Mladost), Duško Pijetlović (Solnok), Nemanja Vico (Trisetina), Milan Aleksić (Barseloneta), Nikola Jakšić (Ferencvaroš), Filip Filipović (Pro Reko), Andrija Prlainović (OSC), Stefan Mitrović ( Olimpijakos), Branislav Mitrović OSC.

– Ovo je naš najjači sastav u ovom trenutku. U petak putujemo u Novi Sad gde žemo trenirati sa Crnom Gorom. U subotu je predviđen i susret sa medijima a dan kasnije odlazimo u Budimpeštu sa ciljem da ostvarimo što bolji plasman – rekao je kratko Dejan Savić

I savezni trener ženske reprezentacije Dragana Ivković odredila je sastav koji će igrati od 12. do 26.januara na Evropskom prvenstvu u Budimpešti. Sastav je sledeći – Golmani: 1. Vanja Lazić (Crvena zvezda, debitant na EP), 2. Nikolina Travar (Vojvodina, debitant na EP); Centri: 1. Jovana Pantović (Crvena zvezda, treći put na EP), 2. Nada Mandić (Milan, drugi put na EP); Bekovi: 1. Tijana Jakovljević (Crvena zvezda, treći put na EP), 2. Katarina Čegar (Crvena zvezda, drugi put na EP); Spolja: 1. Jelena Vuković (Milan, treći put na EP), 2. Teodora Rudić (Palilula, treći put na EP), 3. Hristina Ilić (Crvena zvezda , debitant), 4. Mila Gluščević (Palilula, debitant na EP), 5. Anja Mišković (Crvena zvezda, debitant na EP), 6. Nina Josifović (Barseloneta, drugi put na EP), 7. Ana Milićević (Palilula, debitant na EP); Stručni štab: Dragana Ivković, trener, Ivana Ćorović, pomoćni trener, Saša Balaša, pomoćni trener, Miroslav Tomović, trener golmana, Đurđa Antunović, fizioterapeut, Tim menadzer Goran Čanković. Ispred VSS putuje Novica Todosijević.