PORAZ OD PORTUGALA U POSLEDNJIM SEKUNDAMA

Last Updated: 08/08/2019Autor

Golom u poslednjim sekundama veoma zanimljive utakmice u hali „Boris Trajkovski“, reprezentacija Srbije poražena je od vršnjaka iz Portugala 21:22 (11:7). Oslabljeni za neigranje startnog desnog beka i najboljeg strelca ekipe, Jovice Nikolića, „Orlići“ su dominirali u prvom poluvremenu, ali im je u nastavku ponestalo snage, pa su Portugalci preokrenuli i na kraju došli do pobedonosnog gola.

Odlična odbrana i sjajni Nikola Ćirović na golu bili su nerešiva enigma za rivala u prvih 15 minuta. Poveli su „Orlići“ čak 8:1 do polovine prvog dela golovima Horvata, Radovića, Petrića, ali takav ritam je bio neodrživ, pa su Portugalci uhvatili priključak do poluvremena.

Ponestalo je rešenja u napadu srpskog tima, ni odbrana nije bila tako čvrsta kao na startu utakmice, pa su gol za gol, uporni Portugalci došli do izjednačenja već do 39. minuta – 13:13. Bili su „Orlići“ na tri gola minusa u 52. minutu (16:19), ali su odbrane Darka Stošića i solo prodori Ivana Horvata vratili Srbiju u egal u poslednjem minuta. Nažalost, Kosta pogađa par sekundi pre kraja za pobedu svog tima.