29 March, 2024
PočetnaVaterpoloPORAZ KADETA U ČETVRTFINALU EVROPSKOG PRVENSTVA

PORAZ KADETA U ČETVRTFINALU EVROPSKOG PRVENSTVA

Kadetska vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Burgasu od reprezentacije Mađarske rezultatom 12:11 (3:3, 5:1, 1:4, 3:3). Srbija će u subotu igrati sa Španijom za plasman od 5. do. 8. mesta. Vodili su Mađari 2:0 i 3:1, ali je Srbija do kraja prvog perioda izjednačila na 3:3 golovima Petra Stanića i Marka Dimitrijevića u poslednjih 40 sekundi.

Usledila je serija Mađarske od četiri gola i na poluvremenu je bilo 8:4. Selekcija Živka Gocića nije odustajala, postepeno je smanjivala zaostatak i 14 sekundi pre kraja trećeg perioda Zoran Božović je svojim drugim golom u toj četvrtini smanjio na samo 9:8.

Mađari su na početku odlučujućeg perioda odmah postigli gol, ali je Srbija brzo preko raspoloženih Božovića i Aleksandra Kovačevića izjednačila na 10:10. Usledila su dva minuta bez pogotka, a potom je Marko Dimitrijević pogodio za veliki preokret. Ipak, Srbija nije uspela da „završi“ posao, a Mađarska je sa dva gola u poslednja dva minuta preokrenula i slavila 12:11.

MAĐARSKA: Gapaš, Fekete 1, Nađ 4, Šepalfi, Oršag 1, Barič, Gašt 1, Tamaš, Kiš, Timčna 2, Mesaroš, Šalai 3, Čite.

SRBIJA: Cerović, Janošević 1, Dimitrijević 2, Maraš, Kojić 1, Gavrilović, Božović 3, Gavrilović 1, Kovačević 2, Brešćanski, Stanić 1, Urošević, Virijević.