19 March, 2024
PočetnaVaterpoloODREĐENA REPREZENTACIJA ZA DUEL SA ČEHINJAMA

ODREĐENA REPREZENTACIJA ZA DUEL SA ČEHINJAMA

Savezni trener ženske reprezentacije Dragana Ivković je odredila 13 igračica za susret sa Češkom u revanšu kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo u Budimpešti. Prvi susret u Pragu Srbija je dobila 25:6 tako da se pitanje ukupnog pobednika ne postavlja. U subotu na bazenu Milan Gale Muškatirović u 19.3o će zaigrati: Vanja Lazić (Crvena zvezda), katarina Čegar (Crvena zvezda), Jovana Pantović (Crvena zvezda), Ivana Ćorović (Crvena zvezda), Ana Milićević (Palilula), Hristina Ilić (Crvena zvezda), Mila Gluščević (Palilula), Nada Mandić (Milano), Teodora Rudić (Palilula), Jelena Vuković (Milano), Kristina Miladinović (Palilula), Tijana Jakovljević (Crvena zvezda), Anđela Petrović (Palilula). U stručnom timu su: Dragana Ivković (trener), Saša Balaša , Miroslav Tomović , Konstantinos Stratakis (pomoćni trener), Aleksandar Isakov (fizioterapeut).

– Jasno je da smo u Pragu završili posao oko odlaska u Budimpeštu. Radom u Bečeju proteklih dana smo zapravo počeli pripreme za Evropsko prvenstvo. Želimo da se predstavimo publici u lepom svetlu, zadovoljni što smo izborile treće uzastopno učešće. Sa nama nije bila Nina Josifović jer je bio problem oko termina dolaska od strane Barselone i nismo mogli da nađemo kartu – rekla je Dragana Ivković.