28 March, 2024
PočetnaOdbojkaODBOJKAŠI U VELIKOM STILU DO ČETVRTFINALA

ODBOJKAŠI U VELIKOM STILU DO ČETVRTFINALA

Muška seniorska reprezentacija Srbije igraće u četvrtfinalu XXXI EP 2019. Srbija je večeras, u Palati sportova u Antverpenu, u osmini finala savladala Češku sa 3:0, po setovima 31:29, 25:21 i 25:18, posle 85 minuta igre. Srbija je potvrdila klasu protiv Češke i izborila plasman u četvrtfinale. Izabranici Slobodana Kovača su zasluženo slavili u meču, u kome su Česi pretili, naročito u prvom setu. Nije opuštanje u završnici koštalo Srbiju, jer Češka nije iskoristila pet set lopti, ali se i pored toga činilo da Srbija jednostavno ne može da izgubi. U nastavku viđena je rutinska igra Srbije za još jednu, šestu pobedu u nizu na prvenstvu Evrope.

Od početka meča se vodila izjednačena borba, da bi Srbija sredinom prvog seta povela sa 13:10. Održavala je Srbija tu prednost do završnice. U finišu, Srbija je vodila sa 22:18, a Česi su na servis Hadrave smanjili na 22:21, uz oba iskorišćena tajm – auta Kovača. Posle drugog, Hadrava je četvrtim asom izjednačio na 22:22. Češka je zatim stigla do set lopte – 24:23, ali nije iskorsitila ukupno pet set lopti, da bi Srbija posle 27:28 preokrenula rezultat na 29:28 i stigla do prve set lopte. Nije je Srbija iskoristila, ali je ste drugu posle bloka Podraščanina nad Hadravom za konačnih 31:29 za prednost od 1:0.

Nastavili su Česi sa odličnim otporom i u drugom setu i poveli sa 4:2, da bi Srbija posle asa Lisinca izjednačila na 8:8. Posle drugog uzastopnog asa Lisinca, Srbija je povela sa 9:8, a nešto kasnije sa 13:10 i 16:12. Smanjili su Česi na 17:15, a Srbija zatim povisila na 21:16. Srbija je drugi set dobila sa 25:21 i povela sa 2:0 u setovima. Srbija je na početku trećeg seta povela sa 3:0 i zatim uspešno održavala prednost. Povela je Srbija sredinom seta sa 12:8, a u završnici sa 20:13. Na kraju je bilo 25:18 za maksimalnu pobedu Srbije.

Srbija će u četvrtfinalu protiv pobednika duela Belgija – Ukrajina. Srbija će četvrtfinalni meč odigrati u utorak, 24. septembra od 20.30 časova u Palati sportova u Antverpenu. Sve utakmice Srbije sa EP 2019. direktno prenose na RTS i TV Arena Sport, a TV Arena Sport prenosi i ostale mečeve sa prvenstva Evrope.