29 March, 2024
PočetnaOdbojkaODBOJKAŠI SA MAKSIMALNIM UČINKOM U OSMINU FINALA

ODBOJKAŠI SA MAKSIMALNIM UČINKOM U OSMINU FINALA

Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je peti uzastopni trijumf na XXXI EP 2019. Srbija je večeras, u poslednjem, petom meču u B grupi, savladala Austriju u Loto Areni u Antverpenu sa 3:0, po setovima 25:16, 25:22 i 25:20, posle 69 minuta igre. Ozbiljnom i odgovornom igrom izabranici Slobodana Kovača su savladali Austriju i završili takmičenje u B grupi. Austrija nije bila suviše težak rival Srbiji, ali je ipak pružila otpor tokom sva tri seta. Najbolji odbojkaši Srbije su odigrali dovoljno dobro da stignu do maksimalnog trijumfa.

Posle odlične igre u prvom setu i vođstva od 1:0 (25:16), Srbija je nešto opuštenije počela drugi set. Austrijanci su to iskoristili i poveli sa 5:2 i 7:3. Srbija je izjednačila na 11:11, a zatim povela sa 14:12 i rutinski održavala razliku. U finišu je Srbija imala četiri set lopte, a iskoristila je drugu za konačnih 25:22 i prednost od 2:0 u setovima. Austrijanci su i u trećem setu pružili snažan otpor, ali ne dovoljan da bi se ugrozila pobeda Srbije. Na kraju je bilo 25:20 za pobedu od 3:0.

Srbija će u osmini finala igrati protiv Češke u Antverpenu, u subotu, 21 septembra, najverovatnije od 17.30 časova, a meč će direktno prenositi RTS i TV Arena Sport. Sve utakmice Srbije sa EP 2019. direktno prenose na RTS i TV Arena Sport, a TV Arena Sport prenosi i ostale mečeve sa prvenstva Evrope.