LOŠ START ODBOJKAŠA U BERLINU

Last Updated: 05/01/2020Autor

Muška seniorska reprezentacija Srbije, preptrpela je poraz na startu turnira Evropskih kvalifikacija za OI 2020. u Berlinu. Francuska je danas, u prvom meču u B grupi, u dvorani Maks Šmeling, pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 25:21, 25:21 i 25:22, posle 80 minuta igre. Izabranici Slobodana Kovača nisu uspeli da savladaju Francusku u Berlinu, u meču u kome su imali šanse za preokret, ali nisu uspeli da ih iskoriste. Primetna je bila želja odbojkaša Srbije za trijumfom, ali su Francuzi, u izmenjenom sastavu, u ovom trenutku bili uspešniji. Srbija će svoje šanse za plasman u polufinale tražiti sutra protiv Holandije i u sredu protiv Bugarske.

Posle izjednačene borbe na početku meča, Francuzi su poveli sa 6:4, a zatim i sa 9:5. Smanjila je Srbija na 9:8, a Francuzi poveli sa 12:9. Srbija je stigla do 12:11, a zatim i izjednačila na 13:13. Ponovo su Francuzi poveli sa dva poena razlike – 15:13 i tu prednost održavali do završnice, kada su poveli sa 22:19. Na kraju je bilo 25:21 za prednost Francuske od 1:0.

U drugom setu Francuska je povela sa 2:1, a Srbija serijom 6:0 stigla do vođstva 7:2. U nastavku, Francuska je smanjila na 9:5, pa 10:7. Usledila je igra poen za poen, da bi Francuzi smanjili na 13:11, pa 14:13, a zatim poveli sa 16:15. Posle tajm – auta Slobodana Kovača, Francuzi su poveli sa 18:15, posle serije 4:0. Uzvratila je Srbija sa dva vezana poena i smanjila na 18:17, ali su Francuzi potom poveli sa 21:18. Vodila je Francuska sa 23:20, a drugi set dobila sa 25:21 za vođstvo od 2:0 u setovima.

U trećem setu Francuska je povela sa 6:4, a Srbija preokrenula na 7:6. Vodila je Srbija sa poenom prednosti da bi Francuska izjednačila na 13:13. Igralo se ponovo izjednačeno s tim što je Srbija imala minimalnu prednost. Poveli su Francuzi sa 17:16, pa Srbija sa 18:17. Nakon vođstva Srbije od 20:19, Francuska je preokrenula na 22:20, a zatim održavala razliku do konačnih 25:22 za trijumf od 3:0.

Srbija će sutra igrati protiv Holandije od 14.00 časova, uz direktan prenos na RTS 1. Posle slobodnog dana, Srbija će treći meč u B grupi odigrati u sredu, 8. januara protiv Bugarske od 14.30 časova.