KADETI NA EP BOLJI I OD CRNE GORE

Last Updated: 23/07/2019Autor

U najvažnijoj utakmici u grupi srpski kadeti su na Evropskom prvenstvu u Burgasu pobedili Crnu Goru 14:9. Kako u poslednjem kolu igraju sa Belorusijom izvesno je da će Srbija završiti na prvom mestu u grupi. Prva četvrtina je završena nerešeno da bi Srbija sa dva gola Uroševića i jednim Janoševića stekla prednost koju je Crna Gora smanjila pred treći deo.Posle poluvremena Crna Gora je izjednačila ali je Srbija pojačala. Do kraja tog dela četiri lopte u mreži Crnogoraca za prednost 10:7. U poslednjem delu je razlika povećana.

Sastav Srbije:Cerović, Janošević 3, Dimitrijević 1, Maraš 1, Kojić 1, Gavrilović 2, Božović 3, Gavrilović, Kovačević, Brešćanski, Stanić, Urošević 3, Virijević.

U našoj D grupi Slovenija je pobedila Belorusiju 14:9.U „A“ grupi Rumunija – Slovačka 5:6, Madjarska – Hrvatska 8:9, u „B“ grupi:Španija – Grčka 5;6, Bugarska – Turska 7:17 u „C“ grupi: Italija – Gruzija 12:8, Rusija – Holandija 12:10. U sredu Srbija igra sa Belorusijom u 10.30 po lokalnom vremenu.