IZVANREDAN USPEH SRPSKIH PARATEKVONDOISTA NA SP U LONDONU

Last Updated: 20/10/2017Autor

SPORT I REKREACIJA OSOBA SA INVALIDITETOM

Srpski takmičari i takmičarke ostvarili su izvanredan uspeh na Svetskom prvenstvu u paratekvondou koje je u četvrtak, 19. oktobra 2017, održano u “Kuper Boks Areni” u Londonu, istom mestu gde je održan tekvondo turnir na Olimpijskim igrama 2012. U najbrojnijoj konkurenciji do sada, koju je činilo 260 sportista iz čak 59 zemalja, naši reprezentativci su osvojili osam odličja u pojedinačnim kategorijama i dva pehara za ekipni plasman. U borbama svetska prvakinja postala je Jelena Terzić koja je osvojila najsjajnije odličje u kategoriji K41 +58 kg. Terzićeva je prigrabila i srebro u kategoriji K42 +58kg. Nova planetarna vicešampionka u kategoriji K41 -49kg je Dejana Bačko, dok su bronzane medalje osvojili Danijela Jovanović u kategoriji K43 -49kg i Violeta Todorov u kategoriji K43 -49kg.

U formama zvanje svetskog viceprvaka pripalo je Tomislavu Rankoviću u konkurenciji juniora P20, dok su se bronzanim odličjima u formama okitili Dušan Marisavljević u konkurenciji seniori P20 i Teodora Jović u konkurenciji seniorke P20. Srpski ženski tim osvojio je drugo mesto u ekipnom plasmanu, dok je reprezentacija Srbije u ukupnom plasmanu bila četvrta.