13 April, 2021
PočetnaVesti naslovnaIVANA ŠPANOVIĆ DOBITNICA ORDENA KARAĐORĐEVA ZVEZDA TREĆEG STEPENA

IVANA ŠPANOVIĆ DOBITNICA ORDENA KARAĐORĐEVA ZVEZDA TREĆEG STEPENA

DOGAĐAJI

Povodom Dana državnosti, Predsednik Republike Srbije Tomislav Nikolić, potpisao je ukaze o odlikovanju brojnih ličnosti I institucija, a među odlikovanim nalazi se I srpska atletičarka Ivana Španović koja je na svečanosti održanoj danas u zgradi Predsedništva primila Orden Karađorđeve zvezde trećeg stepena, za naročite zasluge u predstavljanju Republike Srbije I njenih građana I postignute vrhunske rezultate u oblasti sporta.

“Izuzetno sam počastvovana što sam odlikovana ordenom I  osećam veliki ponos danas, što  se nalazim u društvu odlikovanih ljudi, ljudi koji su svoj radni vek posvetili svojim snovima I čvrsto verovali da njihov rad I dela mogu da promene I unaprede naše društvo.  To je isti onaj ponos koji osećam kada  nastupam za svoju zemlju, braneći boje Srbije na najčastniji I najdostojanstveniji način na koji umem.  Uz dužno poštovanje svih za postignute rezultate, za mene će uvek duboko poštovanje I divljenje imati ljudi koji su rizikovali svoje živote, da bi spasili druge I dali  šansu za život onima koji su ostali bez nade, za mene su dela I ordeni za humanost, borba za poštovanje ljudskih prava i osnovnih Sloboda, bez premca. Čestitam svim dobitnicima I svim građanima Srbije želim srećan Dan državnosti” izjavila je Ivana Španović posle svečanosti.

Održan 50. Beli kros

Beli kros je manifestacija koja se održava u beogradskom izletištu, oazi čistog vazduha – Košutnjaku. Održava se zimi i najčesće na snegom pokrivenim terenima, odakle potiče i ime krosa. „Beli kros“ je nаstаo u jаnuаru 1966. godine kаo interno, klupsko tаkmičenje Atletskog klubа 21. Mаj iz Rаkovice. Ove godine održan je u plusu i stazom obasjanom suncem. Na Krosu su se takmičili atletičari svih kategorija, od najmladjih do najstarijih, uključujući i rekreativce i veterane, a Amela Terzić pobedila je po osmi put. Ono što je najbitnije svakako je pobeda Amele Terzić u konkurenciji seniorki.

– Odlično je bilo. Diktirala sam tempo i na kraju pobedila. Želim da se zahvalim na podršci koju sam imala, pozdrav porodici i mom treneru – rekla je Amela.

(Izvor, foto www.ass.org.rs)