29 March, 2024
PočetnaVaterpoloI HRVATSKA PALA NA „TAŠU“

I HRVATSKA PALA NA „TAŠU“

U sjajnoj atmosferi Srbija je savladala Hrvatsku 11:10 i gotovo sigurno obezbedila prvo mesto u grupi. Divovska borba dva velika tima. Iako umorni od klupske sezone asovi svetskog vaterpola su pružili odličnu partiju, prelepu za gledanje, uzbudljivu do samog kraja.

Hrvatska je u prvom poluvremenu bila mirnija, jasnija sa igračem manje. Sve do sredine treće četvrtine Hrvati su imali gol prednosti koju su našpi igrači šest puta anulirali. U završnici trečeg dela proradio je potpuno srpski napad. Za dva minuta tri gola Aleksića, Mitrovića i Filipovića.

Odlični Stojanović je povisio na 9:6 a posle gola zapaženog Jokovića Prlainović nije iskoristio peterac . Hrvati su se trgli i pet minuta pre kraja izjednačili na 9:9. Usledio je gol Stojanovića (3,21), pa izjednačenje Fatovića (1,14) i gol odluke Andrije Prlainovića 56 sekundi pre kraaja.

Utakmicu je obeležio veliki broj isključenja a utisak je da taj broj nije posledica grube igre več novog načina deljenja pravde.

HRVATSKA_ Bijač, Benić, Fatović 1, lončar, Joković 4, Buljubašić 1, Vukučević 1, Bušlje, Miloš, Vrlić 1, Šetka , Garsija 2, Marcelić. Selektor:Tucak.

SRBIJA: G.Pijetlović, Mandić, Stojanović 3, Drašović, Čuk 2, D.Pijetlović, Vico,, Aleksić 1, Jakšić, Filipović 2, Prlainović 2, S.Mitrović 1, B.Mitrović. Selektor Savić.