GOSTI IZ INOSTRANSTVA NA ŠAHU U „SLAVIJI“

Last Updated: 23/11/2020AutorTags:

Šahovski savez Beograda organizuje 34. Međunarodno otvoreno prvenstvo Beograda u šahu – „Trofej Beograda“.
Takmičenje će se održati od 24. novembra do 2. decembra u hotelu „Slavija“. Redovna kola će se igrati svaki dan od 17 do 22 časa. Poslednje kolo igra se 2. decembra od 14 časova.
Cilj turnira je popularizacija i omasovljenje šahovske igre, povećanje ugleda Beograda kao metropole svetskog šaha, ali i kao grada sporta i turizma. „Trofej“ pruža šansu takmičarima, pre svega mladim, da u susretima i odmeravanju snage sa stranim šahistima i domaćim asovima što brže i bolje napreduju, stiču rejting i uslove za osvajanje međunarodnih titula.
Na turniru se očekuje učešće takmičara iz Srbije, BIH, Bugarske, Rusije, Crne Gore, Makedonije, Švedske i Engleske.
Listu prijavljenih takmičara predvodi proslavljeni velemajstor Branko Damljanović.
Prijave i Informacije: Šahovski savez Beograda (www.beochess.rs), e-mail: beochess011@yahoo.com.
„Trofej“ će se održati pod pokroviteljstvom Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda, uz primenu mera zdravstvene zaštite, u skladu sa važećim uputstvima državnih institucija Republike Srbije.