FINANSIJSKA PODRŠKA I ZA MEDALJE U 2019?

Last Updated: 13/03/2019Autor

SSAB

Članovi Komisije Sportskog saveza Beograda za kategorizaciju klubova na teritoriji grada Beograda, koji ostvaruju izuzetne sportske rezultate u olimpijskim i paraolimpijskim sportovima, sastali su se prvi put u novom sazivu.

Sastanak je vodio mandatar Svetozar Stanković, konstruktivne predloge imali su i članovi: predsednik naše organizacije Dragan Tomašević, prof. dr Goran Kasum, dr Nebojša Ilić, Jasmina Grulović, Nina Peković Savić i Bojana Milićević Marinković iz Stručne službe SSAB, a prisutne je pozdravio generalni sekretar Nikola Penić.

Komisija je donela odluku da se Izvršnom odboru SSAB, pored već utvrđenih kriterijuma, predloži finansijska podrška klubova, čiji sportisti osvoje medalju na svetskom i evropskom prvenstvu u 2019, predolimpijskoj godini. Treba istaći da je gradski Sekretarijat za sport i omladinu izdvojio za izuzetne sportske rezultate veća sredstva u odnosu na prošlu godinu.