FANTASTIČNA IGRA PODMLAĐENE SRBIJE I BOD OHRABRENJA PROTIV RUSIJE

Last Updated: 03/06/2019Autor

Muška seniorska reprezentacija Srbije poražena je u poslednjem, 3. kolu turnira 4. grupe I vikenda II Lige nacija 2019. u Novom Sadu. Rusija je, u dvorani SPC “Vojvodina”, pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 20:25, 26:24, 23:25, 25:22 i 15:10, posle 142 minuta igre. U izvanrednoj atmosferi izabranici Nikole Grbića su odigrali odličan meč protiv Rusije i osvojili jedan bod, iako su po prikazanom zaslužili i više. Tokom čitave utakmice se vodila žestoka borba za svaki poen i sem u prvom setu, setovi su osvajani u finišu kada se igralo poen za poen.

Srbija je povela sa 1:0 posle mnogo bolje igre od Rusije, da bi potom u naredna dva seta posustala u finišu, na korak od trijumfa pre svega u drugom setu. U trećem setu su Rusi imali prednost u finišu i sačuvali su je do kraja za vođstvo od 2:1. Uspela je Srbija odličnom igrom da stigne do izjednačenja na 2:2, a zatim i do prednosti u petom setu, koji je ipak na kraju pripao Rusiji.