EVROPSKO PRVENSTVO U KENDU: BESPLATAN ULAZ U ŠTARK ARENU

Last Updated: 22/05/2019AutorTags:

Evropsko prvenstvo u kendu održaće se u Beogradu od petka do nedelje u Štark Areni. Srbija je dobila čast da bude domaćin prvenstva u japanskoj veštini, borbi mačevima od bambusa, nastaloj iz drevne veštine samurajskog mačevanja, uz učešće od 1.000 takmičara iz više od 40 zemalja. Takmičari će se tokom tri dana boriti u muškoj, ženskoj i juniorskoj, te individualnoj i timskoj konkurenciji.

– Velika nam je čast što možemo da organizujemo jedan ovakav događaj, a ujedno i veliko priznanje koliki je put prešao kendo u Srbiji. Pošto ove godine obeležavamo 50 godina kenda u Evropi, Kendo savez Srbije odlučio je da svima pokloni besplatan ulaz za sva tri dana takmičenja – rekao je predsednik Kendo saveza Srbije Dušan Nikolić.