28 March, 2024
PočetnaVestiDva srebra za beogradske formaše na Trećim evropskim univerzitetskim igrama u Hrvatskoj

TEKVONDO

Gradovi Zagreb i Rijeka bili su domaćini Trećih evropskih univerzitetskih igara. Pravo nastupa imali su aktivni studenti starosti do 27 godina koji su predstavljali svoje univerzitetske ustanove.

Predstavnici Beogradskog univerziteta ove godine bili su takmičari u formama Miloš Petković,osvojio srebrnu medalju i plasirao se na 6.mesto u pojedinačnoj konkurenciji i Svetlana Filipović plasirana na 7.mestu, kao i Budimir Krivokuća takmičar u borbama koji je osvojio 2.mesto i srebrnu medalju u kategoriji do 74kg. Pored Budimira predstavljajući Univerzitet iz Novog Sada u borbama su nastupili Nikola Vučković osvojio srebrnu medalju, Iris Jović Vujaković i Ivana Ćujić koje su osvojile bronzane medalje, kao i Ivan karajlović, Dejan Tomić i Petar Vrzić koji nažalost nisu uspeli da se domognu pobedničkog postolja.