DUBININA SA ZLATOM IZ BEOGRADA NA EVROPSKOM PRVENSTVU

Last Updated: 29/01/2019Autor

UMETNIČKO KLIZANJE

Evropski kup u umetničkom klizanju „Skate Helena 2019“, 12. po redu, ispunio je sva očekivanja. Takmičenje, koje je održano u Beogradu od 15. do 19. januara, okupilo je 360 takmičara iz 28 zemlja i 60 klubova u kategorijama od pionira do seniora. Među njima su se našli čak i takmičari iz Hong Konga i Novog Zelanda, obzirom na to da se Evropski kup nalazi u svetskom kalendaru takmičenja u umetničkom klizanju.

Seniorka Antonina Dubinina, Ruskinja koja kliza već pet godina za našu zemlju, osvojila je zlatnu medalju i plasirala se u finale Evropskog prvenstva. Ovu značajnu manifestaciju za grad Beograd u tehničkom delu podržalo je Ministarstvo za omladinu i sport, gradski Sekretarijat za sport i omladinu, Sportski savez Beograda, a u organizacionom smislu Klizačkom savezu našeg glavnog grada pomoć je stigla od opštine Palilula.