DRUGA POBEDA SRBIJE U JAPANU

Last Updated: 18/09/2019Autor

Podmlađena ženska seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je drugu pobedu na XIII Svetskom kupu 2019. u Hamamacuu. Srbija je, rano jutros po našem vremenu, savladala Argentinu sa 3:1, po setovima 25:15, 23:25, 25:23 i 25:23, posle 103 minuta igre. Savladale su izabranice Aleksandra Vladisavljeva Argentinu, u meču u kojem je Srbija posle odličnog prvog seta povela sa 1:0, a zatim je Argentina zaigrala mnogo bolje. Posle mnogo problema odbojkašice Srbije su stigle do trijumfa, a ohrabruje činjenica da nisu posustale ni u trenucima kada je Argentina vodila i bila bliža osvajanju seta u trećem i četvrtom setu.

Briljirala je Ana Bjelica, kapiten i korektor Srbije, aa 29 osvojenih poena (4 bloka, 2 asa) i čak 55 odsto uspešnih napada (42 – 23). Sledeći, peti rival Srbije je Holandija, a meč će se odigrati sutra (četvrtak, 19. septembar) od 4.00 časa ujutro po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.

Sve utakmice iz Japana direktno prenosi TV Sport Klub. Prvih pet kola se igraju u Jokohami i Hamamacuu, naredna tri kola u Saporou i Tojami, dok će se mečevi poslednja tri kola odigrati u Osaki.