DODELJENE „MAJSKE NAGRADE“ PO 43. PUT

Last Updated: 24/05/2019AutorTags:

Na Skupštini Sportskog saveza Srbije, održanoj u Domu Narodne Skupštine Republike Srbije, dodeljene su po 43. put „Majske nagrade“, najboljim pojedincima, savezima i klubovima u 2018. godini. Sportski savez Beograda se na ovom značajnom događaju predstavio u najjačem sastavu, na čelu sa predsednikom Draganom Tomaševićem, potpredsednikom Mladenom Kecmanom i generalnim sekretarom Nikolom Penićem.

Nagrade su primili: Sportski savez opštine Požarevac (najbolji teritorijalni savez), KK Crvena zvezda (najbolja sportska organizacija), vaterpolista Milan Aleksić (sportista u olimpijskom sportu), kuglašica Jasmina Anđelković (sportista u neolimpijskom sportu), Dejana Bačko (tekvodno – sportista sa invaliditetom), Stojan Dobrov (sportski stručnjak), Nemanja Marjan (sportski funkcioner), Nedeljko Iljukić (sportski novinar), Mirko Butulija i Miloš Mitić (nagrade za životno delo, posthumno).

U ime nagrađenih prisutnima se obratio trener KK Crvena zvezda Milan Tomić, a ovoj tradicionalnoj svečanosti, pored delegata i gostiju, prisustvovao je i ministar odbrane Aleksandar Vulin, kome je dodeljena zahvalnica zbog velikog angažovanja vojnih lica u sportu.