28 March, 2024
PočetnaOdbojkaČETVRTA POBEDA SRBIJE – ŠESTI PUT UZASTOPNO PET SETOVA

ČETVRTA POBEDA SRBIJE – ŠESTI PUT UZASTOPNO PET SETOVA

Muška seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je treću uzastopnu pobedu u II Ligi nacija 2019. i odigrala šesti uzastopni meč u pet setova. Srbija je, u 2. kolu turnira 9. grupe III vikenda II Lige nacija 2019. u Gondomaru savladala Portugaliju sa 3:2, po setovima 21:25, 25:15, 25:22, 30:32 i 15:9, posle 141 minuta igre. Nastavili su seniori Srbije seriju pobeda u Gondomaru trijumfom protiv domaćina, ponovo posle pet setova. Uspeli su Portugalci da povedu sa 1:0, ali su time samo motivisali izabranike Nikole Grbića da odličnom igrom u nastavku preokrenu rezultat i povedu sa 2:1. Imala je Srbija tri meč lopte u četvrtom setu, ali su Portugalci posle pravog maratona uspeli da izjednače na 2:2. Srbija će danas, u poslednjem, 3. kolu, igrati protiv Kine od 16.00 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.