19 March, 2024
PočetnaDogađajiČAČAK I POŽAREVAC UŽIVALI U IGRAMA

ČAČAK I POŽAREVAC UŽIVALI U IGRAMA

Karavana radosti i prijateljstva Dunav osiguranje Sportskih igara mladih Srbije, nastavio je svoj put po Srbiji. Čačak i Požarevac, bili su novi gradovi na mapi Igara, gde dečaci i devojčice uzrasta osnovnih škola, besplatno mogu da se takmiče u sportovima koje vole. Oba grada nisu pogodile obilne padavine, već dva prava spektakularna otvaranja, na kojima su učesnici uživali u himni, vatrometu i konfetama, a posle toga se takmičili i borili za plasman na Državno finale koje će se održati u Beogradu, od 22. jula.

Čačak, poznat kao grad sporta, koji je izrodio naše olimpijske velikane Željka Obradovića i Dragana Kićanovića, ugostio je Igre, na terenim Sportskog centra Mladost. Među gostima na predivnoj svečanoj ceremoniji otvaranja Igara za ovaj grad, bili su Vladan Milić (pomoćnik gradonačelnika Čačka), Ivana Jovanović (predsednica Dunav osiguranje Sportskih igara mladih Srbije), Ivana Mihajlović (zamenica predsednika Komisije za sport grada Čačka i član UO Čačanskog sportskog saveza), Miloš Stevanić (direktor Sportskog centra „Mladost”, gde su i održana sva takmičenja), Vesna Pešov (članica UO Saveza za školski sport Čačka) i predstavnice SIM Srbije (Zorica Mijatović i Marija Mihajlović).

Odjekivali su glasovi dece, na terenima uz Gradski bedem, a utišali su se samo nakratko – kada se začula himna Republike Srbije, koju su mališani dostojanstveno odslušali, mnogi i otpevali a potom i pozdravili dugotrajnim aplauzom. Prisutnima su se u Čačku obratili Ivana Jovanović, Vladan Milić i Miloš Stevanić.

– Ovo je naš drugi dolazak u Čačak i mogu da kažem da je jako lepo videti vas opet u ovako velikom broju! Igre vam kažu veliko hvala, što ste prepoznali ono što mi radimo i što se družite kroz Igre. Naše veliko srce otvoreno je za sve vas i sigurna sam da ćemo se sjajno družiti i igrati i narednih godina u Čačku – poručila je Ivana Jovanović, poželevši deci mnogo sreće i novih prijateljstava na takmičenjima.

Ona je potom uručila specijalnu plaketu za doprinos razvoju Igara u Čačku Vladanu Miliću, pomoćniku gradonačelnika Čačka zaduženom za društvene delatnosti, koji je izrazio zadovoljstvo što su se Čačani prošle godine pokazali kao dobri organizatori i što su Igre stoga ponovo došle u ovaj grad.

– Otvaranje Igara je bilo zaista fantastično. Broj prisutne dece je baš veliki, odazvale su se škole i predškolske ustanove. Sportske igre mladih su ulepšale slavu našeg grada Spasovdan. Što se tiče same manifestacije, Igre omogućuju svoj deci, i onoj koja treniraju i onoj koja nisu sportski aktivna da se takmiče i druže. To je velika stvar za decu, pre svega za njihovo zdravlje i nadam se da će deca kroz Igre steći sportske navike i da će zdravo živeti. I još jednom zahvalnost ljudima iz Sportskih igara mladih Srbije, koji su u ovako jednu dobru i značajnu manifestaciju od prošle godine uvrstili i grad Čačak – poručio je Vladan Milić.

Ceremonija je, kako red i nalaže, nastavljena polaganjem zakletve prijateljstva i paljenjem plamena prijateljstva, a baklju je, na oduševljenje okupljene dece, uneo njihov drugar Neven Kleut, državni prvak u kajaku, koji je kroz masu utrčao sa maskotom Viktorom, kome predviđaju blistavu budućnost u ovom olimpijskom sportu.

A Požarevac je svoj dan imao u utorak, kada su se klinci iz Braničevskog okruga okupili da čuju himnu, uživaju u ceremoniji svečanog otvaranja i takmiče se u sportovima koje su izabrali.

Prisutnima se obratila Ana Miljanić (članica Gradskog veća zadužena za sport, omladinu i turizam) koja je istakla da su Igre važne za Požarevac, jer deci donose puno radosti. Talentovani požarevački atletičari Maša Rajić i Damjan Jovanović, u pratnji Viktora uneli su baklju u dvoranu, konfete su poletele na sve strane i Igre su mogle da počnu.

Posebnu zahvalnost SIM Srbije duguje pulu sponzora – generalnom sponzoru Kompaniji Dunav osiguranje, Kompaniji Coca Cola koja je svim srcem uz Igre i decu, Banci Poštanskoj štedionici, Elektroprivredi Srbije, Telekomu Srbija – MTS, Podravki Srbije i Naftnoj industriji Srbije. Takođe i medijima, koji se trude da na najbolji način obaveste srpsku javnost o manifestacijigde deca regiona zaista uživaju.

Sledi mala Kuršumlija, gde će se Igre održati u subotu, Sokobanja je planirana za ponedeljak, a za 11. jun sprema se spektakl u Novom Pazaru, gde se igre održavaju od svog osnivanja u Srbiji.