19 March, 2024
PočetnaBoksBORBA ZA ZLATNU RUKAVICU U DUDOVOJ ŠUMI

BORBA ZA ZLATNU RUKAVICU U DUDOVOJ ŠUMI

Dva veka pluća grada Subotice, izletište, sastajalište i poprište raznih događaja i pojava, Dudova šuma je sada (od 10. do 14. jula 2019) epicentar boks zbivanja za mlade (17 i 18 godina) kako pod našim nebeskim svodom tako i celog sveta.

Vojvođanska Zlatna rukavica održava se 37. put i nastavlja sa njenom zlatnom istorijom. Veliki broj budućih zvezda iz Rusije, Indije, Bugarske, Poljske, Kazahstana, Brazila, Hrvatske, Mađarske i domaćina Srbije će se takmičiti za medalje u Subotici na izuzetno jakom međunarodnom događaju za ovu starosnu grupu. Bokseri koji su rođeni 2001. ili u 2002. godini imaju pravo da prisustvuju na Zlatnoj rukavici Vojvodine turnira za mlade. Ovaj događaj je ujedno jedan od glavnih priprema i provera pred dolazeći EUBC Prvenstvo mladih Evropske konfederacije koji će se održati u Sofiji od 2. do 11. septembra 2019.

Ukupno 22 nacije, 190 takmičara (76 devojaka i 114 mladića) boriće se za prestiž i medalje na Zlatnoj rukavici Vojvodine: Argentina, Bosna i Hercegovina, Brazil, Bugarska, Hrvatska, Grčka, Mađarska, Indija, Italija, Kazahstan, Litvanija, Mongolija, Severna Makedonija, Crna Gora, Poljska, Rumunija, Rusija, Škotska, Slovenija, Srbija, Turska i Ukrajina, u kategorijama: 48kg, 51kg, 54kg, 57kg, 60kg, 64kg, 69kg, 75kg, 81kg and +81kg (žene) i 49kg, 52kg, 56kg, 60kg, 64kg, 69kg, 75kg, 81kg, 91kg and +91kg (muškarci).

Domaća zvezda takmičenja je svakako aktuelni šampion Evrope za mlade u kategoriji do 56 kilograma Semiz Aličić. O snazi ovog takmičenja govori i činjenica da će se za pobedničko postolje u raznim kategorijama boriti devet nosioca zlatnih medalja sa šampionata Evrope za mlade (EUBC), kao i veliki broj srebrnih i bronzanih boks ratnika Evrope, ali i sveta među kojima:

Martina La Piana (Italija) 51kg – zlatna medalja EUBC Prvenstva za mlade u boksu Evropske konfederacije 2018 (žene)

Nikolina Čačić (Hrvatska) 54kg – srebrna medalja Budimpešta 2018 AIBA Prvenstvo sveta za mlade (žene)

Maria Gladkova (Kazahstan) 57kg – bronzana medalja 2018 ASBC Prvenstvo za mlade u boksu Azijske konfederacije (žene)

Nune Asatrian (Rusija) 60kg – srebrna medalja Budimpešta 2018 AIBA Prvenstvo sveta za mlade (žene)

Marija Bersteneva (Rusija) 64kg – zlatna medalja EUBC Prvenstva za mlade u boksu Evropske konfederacije 2018 (žene)

Daria Parada (Poljska) 75kg – zlatna medalja EUBC Prvenstva za mlade u boksu Evropske konfederacije 2018 (žene)

Ergiunal Sabri (Bugarska) 49kg – zlatna medalja 2017 EUBC Prvenstvo za seniore Evropska konfederacija (muškarci)

Luis Gabriel Oliveira (Brazil) 52kg – bronzana medalja Budimpešta 2018 AIBA Prvenstvo sveta za mlade (muškarci)

Bhavesh Kattimani (Indija) 52kg – bronzana medalja Budimpešta 2018 AIBA Prvenstvo sveta za mlade (muškarci)

Borisa Karibian (Rusija) 56kg – zlatna medalja 2017 EUBC Prvenstvo za mlade Evropska konfederacija (muškarci)