BEOGRAD DOBIO ŠKOLSKE PRVAKE U KOŠARCI

Last Updated: 16/11/2016Autor

ŠKOLSKE LIGE

U četvrtak, 10. novembra 2016, u Sportsko-rekreativnom centru „Šumice“ održani su finalni okršaji za školske prvake Beograda u košarci u konkurenciji osnovnih i srednjih škola. U konkukrenciji V i VI razreda prvak za košarkaše postala je Osnovna škola „Veselin Masleša“ (Voždovac) koja je u finalu s 21:12 bila bolja od Osnovne škole „Jovan Ristić“ Palilula. U ovoj uzrasnoj kategoriji u konkurenciji košarkašica prvak Beograda postala je Osnovna škola „14. oktobar“ (Rakovica). Ona je u okršaju za zlatno odličje savladala Osnovnu školu „Braća Jerković“ (Čukarica) s 15:7. Osnovna škola „Gornja Varoš“ (Zemun) postala je školski prvak glavnog grada za učenike VII i VIII razreda pošto je u odulučujućem duelu pobedila Osnovnu školu „Braća Jerković“ (Čukarica) s 31:26. U okršaju za zlatno odliče osnovnki VII i VIII razreda košarkašice Osnovne škole „Braća Jerković“ (Čukarica) s 35:27 bile su boje od vršnjakinja iz Osnovne škole „Stevan Sinđelić“ (Zvezdara).

U kategoriji učenika i učenica I, II i III razreda srednjih školi u konkurenciji košarkaša trijumfovala je Saobraćajno – tehnička škola (Zemun) koja je u finalu pobedila Gimnaziju Lazarevac s 43:23. Kod srednjoškolki najbolje su bile košarkašice Sportske gimnazije (Savski venac) koje su u meču za trofej savladale MedicinskuškoluZvezdara s 50:25.