28 March, 2024
PočetnaBiciklizamBELGRADE GRAND PRIX WOMAN TOUR 2021

BELGRADE GRAND PRIX WOMAN TOUR 2021

Biciklistički savez Beograda je 12. i 13. juna, organizovao 1. međunarodnu žensku biciklističku trku “Belgrade Grand prix Woman Tour”, uz suorganizaciju Sportskog udruženja “Zvezdarica”, kao Veliko takmičenje od posebnog značaja za grad Beograd koje sufinansira grad Beograd – Sekretarijat za sport i omladinu.

Trka se nalazi u kalendaru Svetske biciklističke federacije UCI, po čemu je jedinstvena trka za žene u ovom delu Evrope. Na trci je nastupilo 60 takmičarki iz najkvalitetnijih ženskih profesionalnih, kontinentalnih ekipa, nacionalnih reprezentacija i klubova iz Kanade, Holandije, Italije, Ukrajine, Poljske, Slovačke, Mađarske, Bugarske i Srbije. Beogradski biciklizam je predstavljao Regionalni tim „Zvezdara“ koji je opremilo i logistički obezbedilo Sportsko udruženje „Zvezdarica“.

Uz pozdravnu reč pri otvaranju trke nagrade najboljim devojkama za 1A etapu dodelila je Vesna Zirić u ime Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda, pokrovitelja trke.

U pauzi između 1A i 1B etape odžana je trka 6. KUP Beograda za kategorije mlađih takmičara na kome su najboljim devojčicama u svim kategorijama dodeljene roze majice „Belgrade GP girls“

Subota, 12. juna – 1B etapa drumska trka na bulevaru Nikole Tesle vožena je u dužini 92 km (23 kruga po 4 km):

Nagrade za plasmane u 1B etapi i ukupnom pladmanu posle 1. etape dodeljene su 13. juna, pre starta 2. etape a dodelio ih je Dušan Gojić – potpredsednik Biciklističkog saveza Srbije.

Nedelja, 13. juna – 2. etapa kriterijumska trka oko Kalemegdana vožena je u dužini od 70 km (25 kruga po 2,8 km)
Nagrade za 2. etapu dodelila je Jelena Lončarević, predsednica Biciklističkog saveza Beograda.

U generalnom plasmanu trke trijumfovale su devojke iz poljske ekipe Mat Atom Developer Vroclav.
Najbolja devojka ispod 23 godine je Vlodarčik Dominika – Mat Atom Developer Vroclav – Poljska, a belu majicu, pehar, cveće i šampanjac dodelio joj je Živorad Žika Mićić, doajen beogradskog i srpskog biciklizma koji je na istoj trasi oko Kalemegdana nastupio preko 50 puta.

U ukupnom plasmanu trke nagrade najboljima dodelio je član Opštinskog veća Zvezdara Bogdan Leković, a u istorijatu trke ostaće upisno da su ih osvojile devojke iz Poljskog tima – Mat Atom Developer Vroclav.

Belu majicu 1. međunarodne ženske biciklističke trke “Belgrade Grand prix Woman Tour”, dar Poliklinike Anlave zasluženo je osvojila Vlodarčik Dominika – Mat Atom Developer Vroclav – Poljska.

Roze majicu 1. međunarodne ženske biciklističke trke “Belgrade Grand prix Woman Tour”, dar Sekretarijata za sport i omladinu grada Beograda zasluženo je osvojila Skalniak Sojka Agneška – Mat Atom Developer Vroclav – Poljska.