BALKANSKO SREBRO ZA PIONIRKE U VRNJAČKOJ BANJI

Last Updated: 09/07/2019Autor

Ženska pionirska reprezentacija Srbije zauzela je drugo mesto i osvojila srebrnu medalju na Balkanskom prvenstvu 2019. u Vrnjačkoj Banji. Turska je večeras u finalu, u dvorani Vlade Divac, pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 22:25, 17:25, 25:8, 25:22 i 15:12, posle 120 minuta igre. Galeriju fotografija iz Vrnjačke Banje možete pogledati na http://galerija.ossrb.org/

Posle mnogo uzbuđenja i preokreta, Turska je odbranila titulu prvaka Balkana osvojenu prošle godine u Somboru. Srbija je odlično odigrala dva seta, a zatim prepustila inicijativu Turkinjama, koje su bile bolje u naredna tri seta i zasluženo slavile. Finalnu utakmicu između Srbije i Turske posmatrali su polaznici Međunarodnog rukometnog kampa „Ratko Nikolić“ na čelu sa našim nekadašnjim proslavljenim reprezentativcem i trenerima na kampu.

Radoslav Milić, predsednik Skupštine OSS, predao je pobednički pehar Pelin Eroktaj, kapitenu Turske. Radoslav Milić, predsednik Skupštine OSS, i Gordan Vilimanović, predsednik Međuokružnog odbojkaškog saveza Raško – Rasinskog okruga, predali su zlatne medalje odbojkašicama Turske. Saša Milić, delegat Skupštine OSS, predao je trofej za drugo mesto Mini Stojanović, kapitenu Srbije. Saša Milić, delegat Skupštine OSS, i Jovo Caković, prvi trener ženske kadetske reprezentacije Srbije, predali su srebrne medalje odbojkašicama Srbije. Gordan Vilimanović, predsednik Međuokružnog odbojkaškog saveza Raško – Rasinskog okruga, predao je trofej za treće mesto Lidiji Pauli Partnoj, kapitenu Rumunije.

Radoslav Milić, predsednik Skupštine OSS, i Gordan Vilimanović, predsednik Međuokružnog odbojkaškog saveza Raško – Rasinskog okruga, predali su bronzane medalje odbojkašicama Rumunije. Boris Halačev, supervizor BVA, predao je Pelin Eroktaj, korektoru Turske, nagradu za najbolju igračicu turnira (MVP). Jovo Caković, prvi trener ženske kadetske reprezentacije Srbije, predao je Pelin Eroktaj, korektoru Turske, nagradu za najboljeg korektora.

Biljana Mihailović, sportski direktor OSS sa posebnim zaduženjima za žensku pionirsku, kadetsku i juniorsku reprezentaciju, predala je Stefani Pakić, primaču Srbije, nagradu za najboljeg primača. Boris Halačev, supervizor BVA, predao je Ozge Arslanalp, tehničaru Turske, nagradu za najboljeg tehničara.

Jovo Caković, prvi trener ženske kadetske reprezentacije Srbije, predao je Heni Kurtagić, blokeru Srbije, nagradu za najboljeg blokera. Biljana Mihailović, sportski direktor OSS sa posebnim zaduženjima za žensku pionirsku, kadetsku i juniorsku reprezentaciju, predala je Anji Kujundžić, liberu Srbije, nagradu za najboljeg libera. Boris Halačev, supervizor BVA, predao je Lidiji Pauli Partnoj, primaču Rumunije, nagradu za fer – plej.