Kadetkinje i kadeti Beograda pobednici „trofej zagreba 2016“

Last Updated: 12/06/2016Autor

ODBOJKA >>
U Zagrebu je od 10. do 12. juna 2016. održan „15. Trofej Zagreba za kadete“ i „11. Trofej Zagreba za kadetkinje“.

Trijumf Beogradske odbojke u SŠD „Trnsko“ – i muška i ženska ekpa osvojila je prvo mesto. Kadetkinje Beograda su u finalu pobedile ekipu Zagreb sa 3:0 po setovima 25:15, 25:21 i 25:21, dok su kadeti bili bolji od ekipe Šempeter pobedivši ih, takođe, sa 3:0 po setovima 25:18, 24:17 i 25:16. Dejana Lekić (Crvena zvezda), proglešena je za najbolju igračicu turnira, dok je Aleksa Batak (Partizan) proglašen za najboljeg igrača turnira. Najbolji tehničar u ženskoj kategoriji je Ana-Marija Jonjev (Crvena zvezda), a u muškoj Andrej Huzejrović (BlokAut).

Selektor, Nenad Mihajlović, poverenje je ukazao sledećim igračicama: Ljubici Milojević (Kralj), Ani Pejičić (Vizura), Eleni-Marti Đoković (Vizura), Anđeliji Drašković (Crvena zvezda), Teodori Dragomirović (Roda), Mariji Valjarević (Kralj), Jovani Ašković (Vizura), Maji Radović (Roda), Dejani Lekić (Crvena zvezda), Ana-Mariji Jonjev (Crvena zvezda), Dragani Rujević (Crvena zvezda) i Anđeli Mićunović (Vizura).

Pored ekipe Beograda, na Trofeju Zagreba, učešće su uzele ekipe Ankona (Italija), Čapljina i Livno (Bosna i Hercegovina), Šempeter (Slovenija), Dubrovnik, Sisak, Zagrebačka županija i Zagreb (Hrvatska). Kod kadeta pored ekipe domaćina Zagreba, pravo učešća su uzele sledeć ekipe: Beograd, Šempeter, Domaljevac i Sisak. Za tri dana takmičenja, svaka ekpa je odigrala po pet utakmica.

Za reprezentaciju Beograda nastupili su: Andrej Huzejrović (BlokAut), Aleksa Batak (Partizan), Filip Trifunović (Crvena zvezda), Jovan Vukmirović (Železničar), Filip Lekić (Lucky Star), Aleksandar Bošnjak (BlokAut), Todor Kovačević (Železničar), Luka Tadić (Crvena zvezda), Igor Ćulafić (Železničar), Aleksa Pavić (Crvena zvezda), Stefan Dedović (Lucky Star) i Nikola Krstić (Roda). Prvi trener Ognje Bulić, drugi trener Milan Ljubičić.