BRONZA ZA ODBOJKAŠICE SRBIJE

Last Updated: 06/08/2017Autor

ODBOJKA

Ženska seniorska reprezentacija Srbije osvojila je svoju treću bronzanu medalju na Finalnom turniru XXV Gran Prija 2017 u Nanđingu, pošto je u meču za treće mesto savladala domaćina, selekciju Kine sa 3:1 po setovima 25:22, 20:25, 25:23 i 25:21 posle 110 minuta igre. Meč između Kine i Srbije posmatralo je 6000 gledalaca a sudili su Suzana Marija Rodrigez Hativa iz Španije i Rožerio Espikalski iz Brazila. Obe ekipe su stegnuto ušle u meč ali Kina nošena navijačima stigla je do prednosti od 18:14 i 22:21. Napadi sjajne Tijane Bošković koja je opet susret završila sa 31 poenom, Srpkinje su vezale seriju od 4:0 i završile set u svoju korist 25:22.

U drugom periodu igre vodila se ljuta borba od samog starta ali Srbija prva stiže do većeg vođstva od 14:11. Kineskinje predvođene kapitenom Žu vraćaju se na kolosek i na drugi obavezni predah odlaze sa 16:15. Igra poen za poen trajala je do 20:20 kada domaćin ulazi u seriju i stiže do konačnih 25:20. Treći set je kao i prethodna dva bio krajnje neizvestan. Smenjivali su se poeni na semaforu a posle 20:20 Srbija ponovo ulazi u seriju i sa aseviam Boškovićeve stiže do set lopte 24:22. Tijana Malešević završava set 25:23 za Srbiju.

U četvrti, ispostavilo se i poslednji set Srbija je krenula silovito, povela je 15:11, a koliko su izabranice trenera Terzića bile motivisane i željne trijumfa, govori i podatak da ni u jednom trenutku nisu dozvolile protivniku da ih ugrozi. Poslednja tri poena u meč osvojila je Tijana Bošković za konačnih 25:21 i 3:1 u setovima. Ženska reprezentacija Srbije do sada je u Gran Priju osvojila tri bronzane medalje, 2011. u Makau, 2013. u Saporu i 2017. u Nanđingu.