PRIJEM ZA „GENSEKA“ EVROPSKE SOFTBOL FEDERACIJE

Last Updated: 28/10/2016Autor

SOFTBOL

Savetnik predsednika Sportskog saveza Srbije, dr Dane Korica, ugostio je Amija Barana generalnog sekretara Evropske softbol federacije, a sve povodom održavanja Kongresa ESF i CEB u Beogradu u februaru. Prijemu je prisustvovao i predsednik Softbol saveza Srbije, Slobodan Đurić. Podsećamo, Beograd je početkom ove godine na glasanju pobedio francuski Lion, i tako postao domaćin velikog Kongresa, naredne godine.

– Velika nam je čast i zadovoljstvo da ugostimo visokog funkcionera Evropske softbol federacije, čija smo punopravna članica. Puno je tema za razgovor. Srpski softbol je ove godine napravio velike pomake. Uz pomoć Ministarstva omladine i sporta, Gradskog sekretarijata za sport Beograda i prijatelja, uspeli smo da učestvujemo na seniorskom Svetskom prvenstvu u Kanadi. Ove sezone juniorska reprezentacija igrala je na Evropskom prvenstvu u Španiji, a kadetska je učestvovala na kvalifikacijama za Svetski kup u Češkoj. Odigrali smo puno fast pič i slou pič mečeva u Srbiji. I dobili smo 120 novih softbolašica i softbolaša u gradovima Novi Sad i Inđija. To su velike stvari i ponosni smo na njih. Sada nas očekuje Sajam sporta. A u februaru ćemo učiniti sve da se pokažemo kao sjajni organizatori na izbornom Kongresu ESF i CEB – istakao je predsednik Softbol saveza Srbije i član Izvšnog odbora Sportskog saveza Beograda Slobodan Đurić.