Sa žaljenjem se opraštamo od profesora dr Vladimira Jorge, koji je preminuo u četvrtak 15.8.2024. godine.

Last Updated: 19/08/2024AutorTags: ,

Prof. dr Vladimir Jorga bio je redovni profesor higijene i medicinske ekologije na Medicinskom fakultetu u Beogradu, doktor sportske medicine, pionir karatea Jugoslavije, osnivač Karate saveza Jugoslavije i Jugoslovenskog tradicionalnog karatea. Nosilac crnog pojasa 10. dan.

Idejni je tvorac i predsednik Zdravstvene komisije Sportskog saveza Beograda od njenog osnivanja 2012. godine.

Bio je vrhunski sportista i višegodišnji šampion Jugoslavije u karateu. Prvi put je postao Univerzitetski šampion, kao student medicine 1963. godine. Prvi je instruktor karatea u Jugoslaviji.

U karateu ostaje kao trener jugoslovenske reprezentacije i sudija. Ujedno je bio i profesor na Univerzitetu u Beogradu, dekan na Međunarodnom fakultetu za sport pri Evropskom centru za mir i razvoj, šef Katedre za sportsku medicinu.

Prof. dr Vladimir Jorga je biran za prvog predsednika Jugoslovenske karate organizacije daleke 1968. godine i kroz međunarodnu karate organizaciju davao je svoj doprinos razvoju tradicionalnog karatea.

Bio je potpredsednik Svetske federacije tradicionalnog karatea i predsednik Evropske federacije tradicionalnog karatea.

Njegov vedar duh i bistar um su uvek bili i ostaće motiv i inspiracija za sve članove Sportskog saveza Beograda.

Rođen u Beogradu 10. jula 1939. godine. Preminuo u Beogradu 15. avgusta 2024. godine.